Jak Czyścić Czarną Armaturę Łazienkową i Kuchenną? - Poznaj 3 Sprawdzone Sposoby!
Jak Czyścić Czarną Armaturę Łazienkową i Kuchenną? - Poznaj 3 Sprawdzone Sposoby!

Czarna armatura łazienkowa staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, a nawet pierwszym wyborem podczas poszukiwań czarnych baterii, kabin prysznicowych czy nawet wanien wolnostojących do naszych łazienek. Designerski styl i klasyczna czerń dodają projektom naszych łazienek szyku, elegancji i nowoczesnego charakteru. Jednak wraz z jej rosnącą popularnością pojawia się pytanie, jak czyścić czarną armaturę aby służyła nam przez wiele lat i wciąż zachowywała swoją pierwotną barwę? Dziś podsuniemy Wam 3 sposoby na czarną armaturę w waszej łazience, dzięki którym odpowiednio zadbacie o wasze czarne baterie łazienkowe zarówno w łazience, jak i w kuchni.

 

Odpowiednia konserwacja czarnej armatury łazienkowej, co warto wiedzieć zanim zaczniemy?

 

Wiele osób zastanawia się, jak odpowiednio zadbać o czarną armaturę w swojej łazience, a trzeba przyznać, że w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej mitów związanych z tym tematem. Prawda jednak wygląda bardziej prozaicznie choć z pewnością pewne preparaty i środki radzą sobie znacznie lepiej od pozostałych.

 

Warto pamiętać, że generalnie czyszczenie czarnych baterii łazienkowych i innych elementów w tym kolorze wymaga przede wszystkim systematyczności. Tak jak w przypadku chromowanej armatury, tak również tutaj najważniejsze będzie cykliczne dbanie i konserwacja poszczególnych elementów. Dlatego warto sobie zadać pytanie, jak często trzeba czyścić czarną armaturę w swojej łazience aby ta zachowała swoje właściwości i sprawność przez lata. Tu odpowiedź jest prosta, wystarczy, co 3-4 dni lub przynajmniej raz w tygodniu zadbać o czarne powierzchnie, aby te utrzymały swoje właściwości przez wiele lat.

 

Systematyczność w myciu czarnych baterii jest również bardzo ważna ze względu na ich sprawność techniczną. Po dłuższym czasie zaczną zbierać się różne niepożądane osady z mydła i kamienia. Niestety w przypadku kamiennych osadów nie tylko będziemy mieli problem z ich wyszorowaniem (które niestety może również uszkodzić pierwotną powłokę baterii) ale również mogą one mieć wpływ np. na prawidłowy wypływ wody. To może spowodować niższe ciśnienie zewnętrzne oraz wyższe wewnątrz baterii, co może doprowadzić do jej rozszczelnienia i w efekcie poważanego uszkodzenia poszczególnych elementów. Dlatego kluczem do sukcesu w odpowiedniej konserwacji czarnej armatury musi być nasza systematyka. Przy jej zachowaniu nic złego się nie powinno wydarzyć, a sama armatura powinna efektownie uzupełniać wystrój naszej łazienki przez wiele lat.

 

Ok, przejdźmy zatem do 3 sposobów na skuteczne czyszczenie czarnej armatury w Twojej łazience.

 

Sposób 1: Woda z płynem do naczyń.

 

Jednym z podstawowych rozwiązań, które dobrze sobie radzą szczególnie w przypadku codziennych zabrudzeń i osadów to stary sposób stosowany jeszcze przez nasze babcie i mamy. Płyn do naczyń warto rozrobić w wodą w proporcji 1:1. Tak przygotowany będzie skutecznie zwalczał niewielkie zabrudzenia powstające podczas codziennego użytkowania.

 

Sposób 2: Woda z octem

 

Kolejny sposób to również domowa metoda stosowana jeszcze przez nasze babcie. Jak wiadomo roztwór wody z octem potrafi sobie poradzić nawet z bardzo uciążliwymi zabrudzeniami. Dlatego stosuj tę metodę głownię podczas walki z naprawdę uporczywym przeciwnikiem, jak osad z kamienia. Pamiętaj jednak, że ocet to bardzo silny środek, dlatego nigdy nie stosuj go w czystej postaci. Za każdym razem należy rozrobić go z wodą, najlepiej w proporcji 1:1. W przeciwnym razie możemy uszkodzić delikatną powłokę czarnej armatury. Minusem tego rozwiązania może być też dla wielu z nas intensywna woń octu, która potrafi utrzymać się w pomieszczeniach nawet do kilku godzin, dlatego stosuj go głównie podczas usuwania naprawdę opornych zanieczyszczeń.

 

Sposób 3: Dedykowane środki czyszczące do czarnej armatury.

 

Bardzo skutecznym sposobem na zachowanie nieskazitelnej czerni armatury, będzie zastosowanie odpowiednich środków chemicznych przeznaczonych do konserwacji czarnych powłok baterii, wanien czy innych elementów. Stosując tego typu środki czyszczące możemy być pewni bezpiecznego oraz skutecznego działania i odpowiedniej współpracy z naszym wyposażeniem łazienki czy kuchni. Wybrane środki czyszczące do czarnej armatury posiadają w swoim składzie również osłonę hydrofobową, która dodatkowo zabezpieczy czarne baterie łazienkowe lub kuchenne przed zbyt częstym osadzaniem się osadów z mydła czy kamienia.

 

Samo czyszczenie przy użyciu dedykowanych środków czystości jest bardzo proste, niezwykle szybkie i niepozostawiające przykrych zapachów w naszej łazience czy kuchni. Wystarczy nanieść odrobinę poprzez odpowiedni dozownik i przetrzeć go miękką szmatką lub gąbką. Gdy mamy do czynienia z bardziej uporczywymi zabrudzeniami wystarczy je spryskać środkiem, zostawić na 10-15 minut i przetrzeć.

 

Podsumowanie.

 

Jak widzisz skuteczne czyszczenie czarnej armatury, nie powinno sprawić nam żadnego problemu. Kluczem do zachowania czystych powierzchni i sprawności czarnych baterii, wanien czy innych akcesoriów łazienkowych w czarnym kolorze jest systematyczność, dzięki której zachowasz nieskazitelny wygląd poszczególnych elementów swojego wyposażenia jeszcze przez wiele lat po ich zakupie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl